środa, 24 lutego 2010

Warunki publikacji

Komiks Forum 2010 - szczegółowe warunki publikacji.

Plansze powinny mieć wymiary przynajmniej 2400x3500 pikseli (format A4 rozdzielczość 300dpi). Dopuszczalne są pliki graficzne: gif, tif, png, jpg (tylko wysokiej jakości). Do prac powinien być dołączony plik tekstowy (.txt) z danymi autora(ów): imię, nazwisko, adres, telefon, e-kontakt, krótka notka biograficzna, oraz (ważne!) deklaracją - "Ja (imię i nazwisko) zgadzam się nieodpłatnie na jednokrotną publikację swojej pracy (tytuł) w antologii Komiks Forum, w wersji papierowej i cyfrowej. Komiksy można przesłać Internetem wyłącznie na adres komiksforum@gmail.com albo na płycie (którą odczyta zwykły PC), na adres: Witek Idczak, Mazurska 23/84, 93-149 Łódź, w terminie do 28 lutego 2010.

Jeśli nadesłana praca była wcześniej opublikowana drukiem proszę o informację: gdzie i kiedy. Można przysłać kilka komiksów do wyboru, ale opublikowany będzie tylko jeden. Warunek ten dotyczy wyłącznie rysowników. Jeżeli scenarzysta współpracował z różnymi autorami plansz, inne jego komiksy mogą również pojawić się w antologii.

Komiks Forum 2010 zostanie wydany w dwóch wersjach. Tradycyjnej, papierowej w nakładzie 300 numerowanych egzemplarzy. Oraz w wersji cyfrowej, która będzie dostępna w Internecie. Premiera tradycyjnej edycji planowana jest na kwietniowym festiwalu Komiksowa Warszawa.

W najbliższej przyszłości planuję również wydanie anglojęzycznej wersji Komiks Forum. Dlatego byłbym wdzięczny za dołączenie tłumaczenia do wysyłanych plansz (w oddzielnym pliku.txt)

adres do korespondencji: komiksforum@op.pl
adres wyłącznie dla prac: komiksforum@gmail.com
Wszelkie dodatkowe informacje najszybciej można uzyskać telefonując do mnie: 667536925.