sobota, 8 maja 2010

Komiksy pobrane

Ponad dwa miesiące temu umieściłem w Internecie cyfrowy Komiks Forum 2008. Publikację można było bezpłatnie i legalnie pobrać z sieci. 1 maja usunąłem pliki z serwerów, ponieważ nikt od dłuższego czasu ich nie pobierał. Obecnie, w na moim koncie są dwie wersje antologii 2008. Demonstracyjna, w niskiej rozdzielczości, oraz komercyjna, którą próbuję sprzedawać po 5zł.

Link do wersji demonstracyjnej > (plik 23MB):

Przez dwa miesiące cyfrowej dystrybucji wirtualny Komiks Forum 2008 znalazł dwustu pięciu czytelników. Nie jest to może ilość imponująca, ale zwarzywszy, na dość wąski kanał informacyjny, wynik jest zadawalający. Gdyby taka ilość egzemplarzy cyfrowej antologii została sprzedana, mógłbym pokusić się o wydanie kolejnej publikacji na papierze. Niestety, tylko dwa wirtualne komiksy znalazły kupców.

Razem, z rozprowadzaną bezpłatnie antologią, był list do czytelników. Oto jego fragment: „Jeśli doceniasz moją pracę nad Komiks Forum i podobała Ci się antologia 2008, wspomóż wydawcę niewielkim datkiem, a zwiększysz szanse na szybsze ukazanie się kolejnego numeru. Prześlij 5zł na konto...” Na mój apel odpowiedziały jedynie trzy osoby...